Γιουβέντους και Κάλιαρι μοιράζονται τον βαθμό σε ανατροπή της τελευταίας στιγμής

Η Γιουβέντους δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη απέναντι στην Κάλιαρι, με τον αγώνα να λήγει ισόπαλος 1-1 κατά την 7η αγωνιστική της Serie A. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 15ο λεπτό με τον Βλάχοβιτς, ο οποίος αφιέρωσε το γκολ του στον Μπρέμερ, ο οποίος υπέστη ρήξη χιαστού και θα μείνει εκτός δράσης για μεγάλο διάστημα.

Η πίεση των «μπιανκονέρι» αύξησε τις ευκαιρίες στον αγώνα, με τον Κουπμάινερς να απειλεί δύο φορές με σουτ στα 16’ και 26’. Στο δεύτερο μέρος, η Κάλιαρι αναζήτησε την ισοφάριση, με πλασέ του Πίκολι στο 50’ να περνά άουτ και τον Γκάτι να απομακρύνει το σουτ του Λουβούμπο.

Τελικά, στο 88ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Μάριν, φέρνοντας το σκορ σε 1-1. Η φάση εξετάστηκε και από το VAR, ακολουθώντας τη διαδικασία που έγινε και στο γκολ της Γιουβέντους.

Πηγή: tanea.gr