Η Νότιγχαμ Φόρεστ Παρέμεινε Αήττητη Μακριά από το Σπίτι με Ισοπαλία στην Τσέλσι

Μια σημαντική εμφάνιση πραγματοποίησε η Νότιγχαμ Φόρεστ, που κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας από την Τσέλσι στο Στάμφορντ Μπριτζ, κατά την 7η αγωνιστική της Premier League. Οι φιλοξενούμενοι, παίζοντας με έναν παίκτη λιγότερο από το 78′ λόγω αποβολής του Γουόρντ-Πράουζ, διατήρησαν το 1-1 μέχρι το τέλος, συνεχίζοντας την εκτός έδρας αήττητη πορεία τους στο πρωτάθλημα.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ άνοιξε το σκορ στο 49′ του δεύτερου ημιχρόνου, με τον Κρις Γουντ να βρίσκει δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Γουόρντ-Πράουζ εκτέλεσε ένα φάουλ που κατέληξε σε κεφαλιά από τον Μιλένκοβιτς, και ο Γουντ, με μια προβολή, νίκησε τον τερματοφύλακα Σάντσες. Οι γηπεδούχοι αντέτειναν στο 57′ με τον Μαντουέκε, ο οποίος ισοφάρισε με ένα συρτό σουτ μέσα από την περιοχή.

Παρά την αποβολή του Γουόρντ-Πράουζ στο 78′, η Νότιγχαμ Φόρεστ άντεξε στην πίεση της Τσέλσι μέχρι το τέλος και μάλιστα δημιούργησε ευκαιρίες για να φύγει με το «διπλό» από το Λονδίνο. Στα 13 λεπτά των καθυστερήσεων, οι δύο ομάδες προσέγγισαν ξανά το γκολ, όμως οι τερματοφύλακες πραγματοποίησαν σημαντικές αποκρούσεις.

Πηγή: tanea.gr