Μαγική ανατροπή της Μάντσεστερ Σίτι με γκολ στις καθυστερήσεις απέναντι στη Γουλβς

Η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να διατηρήσει τις ελπίδες της για τον τίτλο της Premier League, με ένα δραματικό γκολ του Τζον Στόουνς στο 95ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ξεκίνησε το παιχνίδι με πίεση, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Λάρσεν για τη Γουλβς στο 7ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Σεμέδο.

Η Σίτι κατάφερε να ισοφαρίσει στο 33ο λεπτό με γκολ του Γιόσκο Γκβάρντιολ, ο οποίος σκόραρε ύστερα από πάσα του Ντοκού, και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Σίτι πίεσε για να πετύχει το γκολ της νίκης, αλλά οι προσπάθειές της δεν καρποφόρησαν μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Ο Στόουνς ήρθε να δώσει τη λύση στα χέρια του, σκοράροντας στο 95ο λεπτό σε μια φάση που ελέγχθηκε από το VAR για τυχόν φάουλ, και τελικά επιβεβαιώθηκε το γκολ. Έτσι, η Σίτι έκλεψε την νίκη, κερδίζοντας 2-1 τους «λύκους» και εξασφαλίζοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στην κούρσα του τίτλου.

Πηγή: tanea.gr